• درباره ما

موسسه آوای طبیعت گلستان یک موسسه غیر تجاریست که در تاریخ 1 آبانماه 1393 با شماره ثبت 521 در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری گرگان به ثبت رسید.
موضوع فعالیت این موسسه، اجرا و برگزاری دوره های آموزشی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مطالعات و اجرای تورهای آموزشی مرتبط با گردشگری می باشد.
این موسسه برای اولین بار مجری برگزاری دوره های آموزشی راهنمایان طبیعت گردی ( اکوتوریسم ) ، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی ،مدیر فنی بند ب ،راهنمایان محلی و همچنین دوره های کوتاه مدت هتلداری در گرگان می باشد و دارای مجوز رسمی از دفتر برنامه ریزی آموزشی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری است.
دوره های آموزشی این موسسه برای گروههای مختلف صنفی و سنی و با اهداف مختلف نیز طراحی و اجرا می گردد.

موسسه آوای طبیعت گلستان به عنوان یک موسسه آموزش و تحقیقات جهانگردی متعهد به رفع مشکلات زیست محیطی از طریق ترویج طبیعت گردی مبتنی بر توسعه پایدار است.
چشم انداز ما این است که گردشگری را به یک ابزار جهت حفاظت از منابع طبیعی و فرهنگی بدل سازیم و بر این باوریم که این امر از طریق آموزشهای لازم در این زمینه میسر می گردد.
امیداست در راستای دستیابی به این چشم انداز که با مشارکت و همکاری جوامع محلی و گردشگران ممکن می گردد، بتوانیم این صنعت را به سمت گردشگری پایدار هدایت نمائیم.
در نهایت، آرزوی ما این است که این مجموعه را به فضایی تبدیل کنیم تا افراد و خانواده ها بتوانند در کمال آرامش جهت افزایش دانسته هایشان از محیط طبیعی و فرهنگی کشورمان به اینجا قدم گذاشته و در نتیجه با دیدی وسیع تر به محیط اطراف و منابع غنی این سرزمین که در واقع گنجینه های پنهان این تمدن عظیم هستند نگریسته و با کسب دانش کافی از اهمیت آنها نسبت به حفظشان کوشا باشند.

جالب است بدانید که...
از زمانیکه قوم ماد قدم به عرصه تاریخ نهاد کشوری به نام پرشیا (ایران) شکل گرفت. سرزمینی با صدها قوم متفاوت که گوشه و کنار آن به دست افرادی با فرهنگها و عقاید متفاوت اداره می شد. قوم ماد با آگاهی کامل از ذخایر غنی این سرزمین که آنرا فلات ایران می نامیم توانست با کوشش های فراوان تمامی آن اقوام را با درایت تام با خود متحد کرده، بدون جنگ و خونریزی، آنها را زیر لوای یک پرچم به نام ایران درآورد. سرزمینی که اصل و اساسش مرزهای کنونی ماست، سرزمینی که جهت پاسداری و حفاظت از وجب به وجب آن بیش از 2600 سال خونها ریخته شده و نسلها نابود شده اند! پادشاهان مقتدر آمده و رفته اند، سربازانی که جهت حفاظت از آن شبها نخوابیده و شهریارانی که سالها رنگ کاخ خود را ندیده اند بدین جهت که عمری را در میدان های نبرد گذرانده اند!
اگر ما هم اکنون به چهار گوشه کشورمان سفر می کنیم و هر جا را با اقلیم، طبیعت و فرهنگهایی غنی و متفاوت می یابیم بدلیل خونهایی است که جهت شکل گیری مرزهای جغرافیایی این سرزمین و پاسداری از آن ریخته شده است.
هم اکنون ما چه کرده ایم؟ آیا جوابگوی زحمات و نبردهای بی امانی که برای حفظ آن انجام گرفت هستیم؟ آیا دِین خود را به آنها ادا کرده ایم؟ آیا همانطور که ما به گذشتگان خود افتخار می کنیم آیندگان هم بواسطه عملکردمان به ما افتخار خواهند کرد؟
ما پدید آورندگان تاریخ این کشوریم، نسل های بعد با مطالعه در تاریخ، به کردارمان آگاه خواهند شد همینطور که ما با مطالعه در تاریخ نسبت به کردار اسلاف خود آگاه می شویم. پس بیائیم دایره دانش و آگاهی خودمان را از سرزمینمان گسترده تر کنیم و از بی مهری هایی که دانسته و نادانسته در حقش روا می داریم آگاه باشیم!
امیدواریم بتوانیم در کنار یکدیگر و دست در دست هم، این مسیر شگفت انگیز را طی کرده و به کشف لایه ای از زیبایی های این سرزمین اسطوره ای که همانا طبیعتش باشد نائل شویم.

 

 

 

 

 

تاریخ: ۱۳۹۷,۰۷,۲۸
بازدید: 2388